Lokalizacja

Kraków sprzyja rozwojowi biznesu

Kraków tradycyjne kojarzy się z najpiękniejszym miastem w Polsce, które każdego roku przyciąga miliony turystów. Potwierdzają to globalne rankingi: w 2022 roku miasto znalazło się w czołówce zestawień przygotowywanych przez prestiżowe magazyny podróżnicze: „Travel+Leisure” czy „Telegraph Travel”,

Jednak Kraków to nie tylko ważny ośrodek turystyczny, ale również lider w obszarze wspierania rozwoju sektora biznesowego. Kraków jest obecnie drugim najbardziej wpływowym i dynamicznym ośrodkiem biznesowym w Polsce. Miasto zajęło 1. miejsce w kategorii „przyjazność dla biznesu” oraz drugie w kategorii „kapitał ludzki i styl życia” w rankingu European Cities and Regions of the Future 2022/2023 w klasyfikacji dla dużych miast.

Wynik taki nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę choćby fakt, że w stolicy Małopolski znajduje się ponad 20 uczelni wyższych (135 000 studentów), które zapewniają stały dopływ świetnie wykształconych kadr pracowników. Z kolei atrakcyjne położenie miasta, dynamicznie rozwijająca się infrastruktura a także wysokiej jakości oferta kulturalna i edukacyjna sprawiają, że przedsiębiorcy chętnie wybierają Kraków na swoją siedzibę, mając pewność, że ich pracownicy będą czuli się tu dobrze.

Komunikacja

Doskonała lokalizacja w centralnej części Krakowa, w dzielnicy Grzegórzki, jest jedną z głównych zalet biurowca Mogilska 35 office. Dzięki licznym przystankom autobusowym i tramwajowym położonym w pobliżu, komunikacja z każdą dzielnicą Krakowa jest łatwa i wygodna. Rondo Mogilskie znajdujące się niedaleko jest jednym z kluczowych węzłów komunikacyjnych w mieście i stanowi ważną część Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Dzięki niewielkiej odległości do dworca autobusowego i kolejowego Kraków Główny oraz autostrady A4, zapewnione jest szybkie i wygodne połączenie z innymi miastami Polski oraz Międzynarodowym Portem Lotniczym Balice.

15 linii tranwajowych

16 linii autobusowych

Rondo mogilskie (ważny węzeł komunikacyjny)

Stacje rowerów miejskich

Dworzec Kraków główny

1,5 km

PKP Kraków Główny

2,5 km

Stare Miasto

19 km

Lotnisko Balice